ALDIĞI EĞİTİMLER

Lisans Sonrası Eğitimleri :

Cia healthy kitchens

Culinary Institute of America – Napa Valley California – ABD

Mart 2014

‘Healthy Kitchens, Healthy Lives’

culinaryinstituteokul

Diyetisyen Andaç Yeşilyurt Mayıs 2014’te dünyanın en iyi aşçılık okullarından biri olan ‘Culinary Institute of America’ da diyetisyenler ve doktorlar için düzenlenen ‘Sağlıklı Mutfaklar, Sağlıklı Yaşamlar’ kursuna katılmıştır. Çok önemli sağlık uzmanlarının ve şeflerin katıldığı bu kursta hem lezzetli hemde diyet tarifler yapılmıştır. Diyet yapan bireylerin damak tadından mahrum kalmamasını çok öneminin ve bu konudaki eksikliğin farkındalığımızdan bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve danışanlarımıza en lezzetli ve hafif seçenekleri sunuyoruz.

culinaryinstitutemutfak

 

Harvard Medical School – Boston – ABD

Haziran 2011

‘25th Annual International Conference on Practical Approaches to the Treatment of Obesity’

Diyetisyen Andaç YEŞİLYURT 16 Haziran 20 Haziran tarihleri arasında, beslenme biliminin dünyada ki en önemli merkezlerinden biri olan ‘Harvard Medical School’ tarafından düzenlenen ‘Obezite Tedavisinde Pratik Yaklaşımlar’ konulu konferansa katılmıştır. Amerika Birleşik Devletlerinin Boston kentinde Harvard Üniversitesi tarafından düzenlenen toplantıda çok önemli bilim adamları tarafından Obezite konusunda ki son gelişmeler ve tedavi yaklaşımları değerlendirilmiştir. Obezite ve Zayıflama konusunda ki gelişmeleri yakından takip eden Dyt. Andaç YEŞİLYURT toplantıda birçok uzmanla iyi ilişkiler kurarak ileride de bilgi paylaşımlarını devam ettirmek üzere Türkiye’ye geri dönmiştür.

———————————————————————————————————————————————————————–

 

Natural Gourmet Institute – New York – ABD

Haziran 2011

‘Our Gastrointestinal Health: Its a Gut Feeling’

National Gourmet Institute Amerika’nın New York Kentinde Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Annemarie Colbin tarafından 1977 yılında kurulmuştur. Mutfak sanatlarının sağlıkla buluştuğu, sağlıklı yemek pişirme tekniklerinin ve reçetelerinin uygulandığı önemli bir merkez olan National Gourmet Institute aynı zamanda Amerikadaki en eski doğal yiyeceklerle sağlıklı yemek okulu olma özelliğini taşımaktadır.


Diyetisyen Andaç Yeşilyurt 20 Haziranda New York’ta National Gourmet Institute – Sağlıklı Mutfak Sanatları okulunda ‘Gastrointestinal Sağlığının Korunması’ konulu eğitime katıldı. Naturapati Uzmanı Dr. Peter Bongiorno tarafından işlenen konuda sindirim sistemimizin nasıl çalıştığı ve sindirim sisteminde oluşan problemlerin başka hastalıklara nasıl yol açabileceği ve bunları engellemek için nelere dikkat edilmesi gerektiğini farklı bir bakış açısıyla ele almıştır. Doğal tedaviler konusunda uzman olan Dr. Peter Bongiorno ve Dyt. Andaç Yeşilyurt program sonunda da birçok konu hakkında bilgi paylaşımında bulunmuşlardır. Bu eğitim beslenme ve diğer hastalıkların tedavisine doğal tedavilerle farklı bir bakış açısına sahip olması nedeniyle özel bir önem taşımaktadır.

———————————————————————————————————————————————————————–

‘International Symposium on the Pathophysiology of Reactive Oxygen and Nitrogen Species’

Salamanca – İspanya

Mayıs 2010


Diyetisyen Andaç Yeşilyurt Salamanca İspanya’da 19-21 mayıs 2010 tarihinde gerçekleşecek olan ‘Uluslararası Reaktif Nitrojen ve Oksijen türlerinin Patofizyolojisi’ Sempozyumu’na katıldı. Bu sempozyumda serbest radikallerin oluşturduğu hasarlar ve bu hasarlardan korunmanın yolları konuşuldu. Besinlerin antioksidan etkinliklerinin de oksidatif hasarı önleme etkisi de önemli başlıklar arasındaydı.

———————————————————————————————————————————————————————–

Amerikan Diyetisyenler Derneği ‘Yiyecek ve Beslenme Konferans ve Fuarı’

San Diego – California

Eylül 2011

 

Diyetisyen Andaç Yeşilyurt, ‘Amerikan Diyetisyenler Derneği’ tarafından San Diego, California da 24-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ‘Yiyecek ve Beslenme, Konferans ve Fuarı’na katıldı. 10000’in üzerinde diyetisyenin ve 100’lerce firmanın katıldığı fuarda birçok yeni beslenme ürününün ve yeni sistemin tanıtımı yapıldı. Ayrıca son bilimsel gelişmeler hakkındaki sempozyumların dışında farklı konularda da birçok atölye çalışmasının düzenlendiği fuarda, Amerika da çalışmakta olan bir çok diyetisyenle iletişim kuran Andaç Yeşilyurt bilgi alışverişini de hala sürdürmektedir.